Description
Details
SIIG 1x2 USB-C to HDMI 4K60 MST Hub Splitter - USB-C input to 2-port HDMI output - 32.4Gbps video bandwidth - Supports 4K HDR and HDCP 2.2 - Dual USB-C (DP Alt-mode) to HDMI MST Hub Splitter - Dual 4K 60Hz HDMI Monitors - Video Splitter for Extended Desktop Mode - DP Alt-mode Multi-Stream Transport (MST) Hub / HBR 3 / 7.1 ch audio - No driver required - MST for Windows PCs Only - Mac OS does not support MST function and only for Mirror mode - 2 years warranty
OVERVIEW:
- 1x2 USB-C to HDMI 4K60 MST Hub Splitter
- 1x User Reference Guide
Additional Info
Additional Info
| SKU | 03127CEDP0T11S1-BF |
|---|---|
| Weight | 1.7600 |
| Is Featured | N/A |
| Manufacturer | SIIG, Inc |
| Manufacturer Part Number | CE-DP0T11-S1 |
| Width | 1.9" |
| Length | 2.4" |
| Height | 0.5" |
| Product ID | 03127CEDP0T11S1 |
| UNSPSC | N/A |
| Other Part Number | N/A |
| Special Price | N/A |











