Description
Details
Asus NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti Graphic Card - 16 GB GDDR6 - 7680 x 4320 - 2.63 GHz Boost Clock - 128 bit Bus Width - PCI Express 4.0 - DisplayPort - 3 x DisplayPort - HDMI
OVERVIEW:
- DUAL-RTX4060TI-O16G-EVO Graphic Card
- 1 x SpeedSetup Manual
- 1 x Thank You Card
Additional Info
Additional Info
| SKU | 01196DUALRTX4060TIO16GEVO-BF |
|---|---|
| Weight | 1.0000 |
| Is Featured | N/A |
| Manufacturer | ASUS Computer International |
| Manufacturer Part Number | DUAL-RTX4060TI-O16G-EVO |
| Width | 4.9" |
| Length | 8.9" |
| Height | 2" |
| Product ID | 01196DUALRTX4060TIO16GEVO |
| UNSPSC | N/A |
| Other Part Number | N/A |
| Special Price | N/A |











